CANİBİM.COM. NEDEN KURULDU ?
CANİBİM.COM. NEDEN KURULDU ? - Canibim.Com

 

 

                                                         BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

 

CANİBİM.COM. KADİRİ SİTESİNİN İKİNCİ YILINI KUTLUYORUZ. Bu iki yıl içinde Türkiyenin bila istisna bütün illerine girdik. Girmediğimiz il kalmadı. Ayrıca Balkanlar - Avrupa, Amerika - Afrika - Kafkasya - Ortadoğu - Asya vs .Ülkelerde  izleniyoruz. Allaha ne kadar hamd etsek azdır.

 

Manevi alemde gördüğümüz bir rüya bize bu sitenin açılmasına sebep oldu, şöyle ki: ”Mana aleminde Hz.Pir Abdulkadir Geylani efendimiz büyük bir salona yüzlerce meşayihi toplamış elinde mikrafon “kadiri evradını okuyorlar. Evradın okunuşunu ve makamı usulü beğenmedi kesti. ”Olmadı” dedi ve en arka sırada oturan bu fakiri kürsiye çağırarak elime mikrafonu verdi “ Evradı oku” dedi. Fakir utanarak sıkılarak(benim gibi bir kıtmire bu nasıl verilir endişesi içinde) Hz.Pir “oku evladım” biraz sert tonla fakir “Canip efendiden gördüğümüz makam ve usulle okumaya başladım.

 

Hz. Pir “Ha.. işte böyle okunacak deyip, BU MİKRAFON SENDE KALSIN”  herkes duysun dedi.

 

Fakir bu manevi zuhuratı uyandıktan sonra mütala ettim,”Teknelojiyi kullanmamızı ve kitlelere ulaşmamızı işaret ediliyor kanaatı  hasıl oldu.Böylece Kadiri sitesini kurma faliyetine arkadaşlar ile karar verdik. Ne kadar isabetli karar verdiğimizi bu geçen bir yılda çok iyi anladık.

 

Yüzlerce meyiller aldık yurt içi ve yurt dışında bizi takip edenler “Evradı Kadiriye ve tesbihat aldılar.”Bir sene boyunca “Bir milyon yedi yüz elli bin kere tıklandık” Fakiri ziyarete geldiler çeşitli illerden tanıştık.”Canip efendinin hayatı” adlı kitabı okuyanlar “Bu devirde de böyle Allah dostları varmı diye  “Doburca da ki kabrine ziyarete geldiler.Çeşitli yerel radyolardan ziyaret edilecek türbeler arasında sayılmaya başlandı. İnsanlar kafile kafile şehirlerden kabrini ziyarete geldiler.

 

Hakiki Ehli beyt sevgisini ve aşkını gördüler.Emevi yalanlarını ve emevi emperyalizm oyunlarını, kitaplardaki yalanlarını ortaya çıkartıp,hadis ve ayetlerle gerçekleri ortaya koyduk. Bütün bunları arkadaşlar ile kolektif çalışıp herkesin bu çorbada tuzu bu fakirden çok fazla olmuştur.Allah onların bu emeklerinin ecrini fazlasıyla verecektir İnşaallah.

 

Bizim ne şan nede şöhrete ihtiyacımız yok.Gayretimiz “Allahın rızay-ı barisi içindir.Tahsisi nimet hakkı için bunları yazıyoruz. Aynı zamanda hiçbir siyasetlede ilgimiz yoktur."Siyasette muhabbet hepsi yalan palavra,gerçek sözü git mürşidi kamilde ara" çizgisindeyiz.

 

Yıllardır ramazanda hocalara hatim siparişi verenler.ölülerine para  ile Kuran okutanlar tövbe edip ya kendileri okuyor veya (İhlaslar-Yetmiş bin Tevhitler çekerek) ölülerini hayırla yad ediyorlar.

 

Canip efendinin seneyi devriyesinde onun ruhuna Hatimler,tevhitler.ihlaslar okuyup dua için bizlere yazdılar.

 

Pirlerin duası bereketi ile hastalar şifabuldu,yuvası yıkılma tehlikesi geçirenler yuvasını kurtardı.sevenler kavuşup mutlu yuva kurdular.Allah hepisini bahtiyar etsin İnşaallah.

 

Evet kısaca Canibim.com ailesi iki yılını böylece tamamladı.Allah nice yıllara hizmetimizi daim etsin inşallah.”Yalnız sana inanır yalnız senden yardım isteriz” Bu duygular ile Ramazanınızı şimdiden kutlar İslam aleminin içinde bulunduğu bu girdaptan çıkıp Zaferler yaşamasını ALLAH’DAN niyaz ederim.

 

Selam ve saygılar ile Allaha emanet olun.

 

Canibim.com ailesi

 

 


Tüm MAKALELER